Kaç Para Ulan Bi Oralet?

Ofiste çalışmaya ara verdiğim sırada bi şeyler içmek için labın mutfağındaki rafların derinliklerinde aranırken ‘Lan yoksa?’ diye elimi attığım kutudan oralet çıkmasıyla gözlerim parladı. Neredeyse yirmi yıl sonra portakal oraleti içecek olmanın heyecanı bastı üstüme. Acaba bundan da para alınıyor mu diye içecek fiyat listesine bakındım çünkü kahve ve sodalardan 0.50 Frank gibi cüzi de olsa bi para alınıyordu. Baktım oraletin adı listede geçmiyor; dedim bedava ve ekstra bi gıdaysa alırım bi dal.

bedava

Hemen suyu kaynar kaynar yutup ofisime koştum. Çünkü ben iflah olmaz bir Türktüm. Yarım saat geçmeden midem bulanıp karnım ağrıdı. ‘Noluyoz la, öğlen yemekhanede yediğim mi dokundu?’ diye düşünürken yine ikinci bir ‘Lan yoksa?’ ile hemen mutfağa koşup oralet kutusuna bakmaya gittim. Tam o sırada labdan diğer arkadaşın ‘Aa içme onu, o kaç yıldır o rafın arkasında duruyo, nası buldun oha hala atılmamış mı o? At at’ serzenişiyle yıkıldım. Son kullanma tarihi 13.10.2011’i gösteriyordu. Mahvolmuş, çok büyük ders almıştım. Tüm öğleden sonram piç olmuştu. ‘Zaten bu İsbiçreliler ne anlarlar oralet yapmaktan, siz anca saat tren işte..’ diye homurdanarak döndüm eve.

Yine de boş yere 50 kuruş vermemiş olmanın buruk ve haklı gururu vardı. Karnım ağrıyordu ama mutluydum..

Ciao,

Ekin

5 Comments

  1. tam bir yıl olmuş:) yazmadınız bu yıl ihmal edildik:)…umarım portakallı oraleti koymuşlardır önünüze^^ tekrardan iyi yıllar🍻

    Beğen

    1. Valla ne deseniz haklısınız:) bu yıl benim için de çok zorlu geçti; doktora vurdu diyebilirim. Bu sene için söz vermiş olmayayım yine ama yazı fikirleri hep aklımda. Size de iyi seneler dilerim:)

      Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s