Alkışlarla Yaşıyorum’da yayınlanan videolarım

Not: Aşağıdaki videolarımı aynı zamanda Orda Saat Kaç-Youtube sayfasında da bulabilirsiniz.

The Türk Strikes Back: Taze Kesim Ahtapot Yemeği Sannakji (G.Kore)

Video: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/298884/the-turk-strikes-back-taze-kesim-ahtapot-yemegi-sannakji-gkore

Açıklama:

Kamboçya’da çekmiş olduğumuz böcek tadımı videosu ve Alternatif Japon Mutfağı mini belgesel setine gelen ilgiden sonra bu sefer daha zorlu yerel bir yemeği tadıyorum: Güney Kore’ye yaptığım seyahat sırasında meşhur Sannakji yemeğini (taze kesilmiş ahtapot) Seul’de gece vakti girdiğim bir pazarda denk geldiğim sokak tezgahlarından birinde deneme fırsatı buldum. İlk lokmayı yutabilmem oldukça zor olduysa da yemek yanında verilen sosların yardımıyla neredeyse bizdeki zeytinyağlı ahtapot salatasını yiyormuşum gibi bir his ve tat uyandırdı. Yorumlar ise videonun içinde. Ahtapotun acı çekebilecek olmasını düşünenler için ise literatür araştırması sonrası bir not: Ahtapot kesildikten sonra kollarındaki sinirler aktif olduğundan kalan refleksler sebebiyle harekete devam etmektedir fakat teknik olarak ahtapot canlılığını yitirmektedir; daha fazla bilgiye “wikipedia.org/wiki/Octopus” sayfasından ulaşabilirsiniz.

 İsviçre’nin Arabalı Trenleriyle Alp Dağlarını Geçmek (Vagon İçinden Çekim)

Videohttp://alkislarlayasiyorum.com/icerik/260382/isvicrenin-arabali-trenleriyle-alp-daglarini-gecmek-vagon-icinden-cekim

Açıklama:

Nisan ayında, İsviçre’nin dağlık bölgelerinde araba ile seyahat ederken bi kasabada yol tıkandı. Dağın eteğinde kaldık. Bunun üzerine orada bulduğumuz yetkililer tıpkı feribot mantığında çalışan bu trenleri kullanmamızı önerince daha önce hiç karşılaşmadığımız bir yolculuk türünü denemiş olduk. Arabayla tren vagonlarına girip arabanın içinde geçirdiğimiz 15dk’lık yolculuk bizlere İsviçre Alplerinden enfes bir kış manzarası sunmuş oldu. Yolculuğu ve araba trenini izliyoruz.

Türk’ün Kamboçya’da Böcek ve Sürüngenle İmtihanı (Akşam Yemeği)

Videohttp://alkislarlayasiyorum.com/icerik/186509/turkun-kambocyada-bocek-ve-surungenle-imtihani-aksam-yemegi

Açıklama: Kamboçya’ya yaptığımız gezi sırasında ülkenin ikinci büyük şehri olan ve aynı zamanda topraklarında ‘Angkor Wat’ı barındıran Siem Reap şehrinde gezinirken gözümüze takılan çeşitli sokak yemekleri tezgahlarından birinin önünde durup sırasıyla kızartilmiş kurbağa, çekirge, örümcek ve yılan gibi bizim kültürümüze, hatta dünyadaki pek çok yemek kültürüne oldukça yabancı ve itici gelen böcek ve sürüngenlerin tadına baktığım ilk ‘böcek videom’.

Tokyo Arka Sokak Lezzetleri – Alternatif Japon Mutfağı – 1. Bölüm 

Videohttp://alkislarlayasiyorum.com/icerik/240323/tokyo-arka-sokak-lezzetleri-alternatif-japon-mutfagi-bolum-1

Açıklama: Aralık 2014’ün ikinci haftasında çektiğimiz, içinde yer yer sürprizler ve bilgilendirici notlar barındıran, toplam beş bölümden oluşacak “Alternatif Japon Mutfağı” mini belgeselimizin ilk bölümü

Çiğ Deniz Anası ve Balina Eti Yemek – Japonya

Video: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/248319/cig-deniz-anasi-ve-balina-eti-yemek-japonya

Açıklama: Tokyo’nun arka sokak lezzetlerini anlattığımız Ciddiyetsiz Mini Belgesel’imizin 3. bölümünde çiğ ve ızgara balina etini, fermente soyalı deniz anasını ve pisi (kedi) balığını tanıtıyoruz.

 Çiğ Tavuk Yemek (Japon Mutfağı)

Videohttp://alkislarlayasiyorum.com/icerik/256487/cig-tavuk-yemek-japon-mutfagi-icerir

Açıklama: Tokyo’da bulunan bu restoranda çiğ tavuk (sashimi) tadıyoruz.

Gelecek video paylaşımlarında görüşmek üzere, 

Ciao,

Ekin B.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s