Ben Sezar’ı gömmeye geldim, övmeye değil!

Dostlar, Romalılar, yurttaşlar, dinleyin! Dev hizmet ayağınıza geldi!

Yanlış anlaşılmasın ha. Sezardan kastım Roma İmparatorluğu’nun o meşhur generalinden ziyade lidılsiizırs vb. yemek sipariş ettiğimiz mekanlar ve onlardan beyaz köpükten tabldot içinde ordan oraya akan yağlarıyla satın aldığımız hazır yemeklerimizdir. İşbu yazıyı paso hazır gıdaya, mamasepeti.kom türevi siteler aracılığı ile beslenmeye talim eden sevgili dostlarımıza, öğrenci kardeşlerimize ve üşengeç bekarlarımıza faydalı bir rehber olması açısından derin bir literatür araştırması akabinde takındığım tüm ciddiyetsizliğimle kaleme alıyorum.

Ailenizden uzakta bekar hayatı yaşıyorsunuz fakat canınız bazen ev yemeği mi çekiyor? Her defasında kapıyı açtığınızda karşınızda Kenan Sofuoğlu gibi kasklı montlu bir kuryenin size köpük içinde ne idüğü belirsiz mamaları getirmesinden mi sıkıldınız? Neyin nasıl yapıldığını bilmiyor ve internette yemek tarifleri ararken “Off hangisine bakacam ben yaa:((” diye kendinizi mi hırpalıyorsunuz? Lüzumu yok! Yurt içi ve yurt dışında beş yıl boyunca süren üstün, kapsamlı internet yemek tarifi siteleri araştırmam sonucu Türkçe bulabileceğiniz tüm sayfa türlerinin özetini sizlerle paylaşıyorum:

1) Default Paket Margarin User (a.k.a Kardiyoloji’ye tepki olarak doğmuş Oktay Usta):

Ne pişirdiğiniz önemli değil ama o 1 bardak sıvı yağı veya 1 paket margarini önceden hazır edin. Yarım kilo un ve 6 tane yumurta sarısıyla karıştırın. Sonraki prosedür diğer tüm sitelerle aynı. (Not: Bolca aşırı çok tuz ekmeyi unutmayın. )

2) CAPSLOCK EV HANIMI BLOĞU (a.k.a 50+ FÖNLÜ SARIŞIN GÜN TEYZEMİZ):

ÇOCUKLARI NEYİ ÇOK SEVİYORSA ONU YAPARLAR. DAHİ ANLAMINDAKİ DE, BAĞLAÇ OLAN Kİ VE SORU EKİ Mİ ONLAR İÇİN YEMEĞİN TUZU BİBERİDİR. YANLARINDAN HİÇ AYIRMAZLAR. EŞİNİN KOLESTROLÜ YÜKSEK DİYE YEMEĞİ TUZSUZ YAPAR AMA SİZ KATABİLİRSİNİZ. GENÇSİNİZ YAKARSINIZ.

3) Armudun Sapı Üzümün Çöpü Ekzantirik 15dk’lik İnternet TV Programı (Tercihen genç, iyi giyinimli, metroseksüel erkek aşçılarla):

Sadece Papua Yeni Gine yağmur ormanlarında bulunan ancak sizin Mısır Çarşısı’nda tüm gün arasanız bile bulamayacağınız bir tür olan; lakin ki yemeğe esas lezzetini veren o baharatı kullanmayı çok severler. Marul salatasına hafif bir kıtırlık versin diye salatalıkların kabuklarını ince kesip küp küp doğramaya bayılırlar. Bütün gün yemek yapmanız icab edebilir. (%70 kız düşürme garantili olduğu Paris Institute of Sexology laboratuvarları tarafından kontrollü deneylerle kanıtlandı.)

4) Kendine Güvenen Hanım Kızımız Bloğu (Bekar ya da yeni evli içerir):

Annesi de iyi yemek yapar ama anneannesi onun için bir başkadır:)))) Yazdığı her satırın sonunda güller açar:)))) Aslında anneannesi fırında tavuğu soğansız yapıyodur ama siz isterseniz yarım soğan koyabilirsinizdir:)))))

Sayfadaki tüm smileyleri toplayacak olursanız Nobel Barış Ödülü bu hanım ablamıza gitmelidir. Bonus smiley: ^^

5) Doktor Ötker Blog Reloaded (a.k.a Üniversiteli Pratik Kız)

Ev yemeğini çok sever ama mutfakta gereksiz bir dakika bile geçirmeyi sevmez. Dr. Ötker onun için hem çok pratik, hem çok katkı içermeyen, çok lezzetli ürünler sunmuştur. Poşeti boşaltır, suyunu sütünü katar; afiyet olsundur:)

Evet arkadaşlar. Bundan sonra neyi nerede bulacağınızı biliyorsunuz. Zaman kaybetmeye, abuk subuk şeyleri yemeye son. Haydi mutfağa!

Afiyet olsun.

Ciao

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s